جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی هلند

 هلند کشوری با جمعیت بالا که نیمی از این جمعیت در سطحی پایین تر از سطح دریا و نیمی دیگر در سطح بالاتر از دریا قرار گرفته اند. پایتخت این کشور از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری هلند به شمار می رود که سالیانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می نماید. البته جاذبه های این کشور به آمستردام ختم نمی شود و دیگر شهر های آن هم دارای مکان های جذاب تاریخی و چشم اندازهای بی نظیری می باشد، همچنین در فصل بهار باغ های پر گل و زیبا از جاذبه های هلند به شمار می رود. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری در هلند می پردازیم.

 
 
کانال های آب آمستردام
پیاده روی در کنار کانال های آمستردام با زمین های سنگفرش شده همراه درختان بلند و سبز از لذت بخش ترین قسمت های سفر به آمستردام می باشد. این شهر زیبا با معماری خاص و زیبا شباهت های زیادی به ونیز رویایی و رمانتیک دارد. معماری و ساخت شهر به گونه ای است که گویی بر روی آب ساخته شده. امکان قایق سواری و گردش در شهر و لذت از مناظر زیبا فراهم می باشد.
 
 
موزه ونگوگ در آمستردام  (VAN GOGH MUSEUM)
ونسان ونگوگ نقاش هلندی مطرح و معروف در جهان که در قرن هجدهم می زیسته است. آثار نقاشی منحصر به فرد و بی نظیر این هنرمند نابغه در موزه ونگوگ نگهداری می شودکه سالیانه بازدیدکنندگان بسیار زیادی را به سمت خود فرا می خواند و جز پربازدیدترین و مطرح ترین موزه های هلند به شمار می رود. این موزه مکانی دلپذیر برای هنردوستان بخصوص دوستداران نقاشی می باشد.
 
 
وندلاپارک (VONDELPAREK)
یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های آمستردام، پارک فوندل می باشد، مکانی فوق العاده برای دوری از شلوغی شهر و لذت از طبیعت بکر است. در فصل تابستان شاهد اجرای نمایش و موسیقی در پارک خواهید بود که از دیگر جاذبه های این پارک زیبا محسوب می شود. این پارک در واقع در زمینی که دو محله اودوست و اود زوید را از هم جدا می نماید. کافه ها و تئاترهای روباز و زمین های بازی و طبیعت سرسبز از جمله جذابیت های این مکان به شمار می رود.
 
 
موزه آنه فرانک (ANNE FRANK MUSEUM)
این موزه در حقیقت منزل خانواده آنه فرانک، پناهندگان یهودی فرانکفورت در طول جنگ جهانی دوم می باشد که در واقع پناهگاه آن ها محسوب می شده. آنه در این خانه خاطرات خود را می نوشته که بعدها به شکل کتاب منتشر شده و در دسته پرفروش ترین کتاب های بین المللی قرار گرفته. امروزهبخشی از این خانه همچنان دست نخورده باقی مانده است.
 
 
موزه ریجکس  (RIJKS MUSEUM)
بزرگترین موزه هنر و تاریخ  در هلند موزه ریجکس می باشد. بسیارس از نقاشی های دوره طلایی هلند که شامل آثار رمبرانت و ورمیر است در این موزه نگهداری می شود. در سال 2013 موزه به طور کامل بازسازی شد اما آثار مهم و شاهکار آن همچنان برای نمایش موجود است.
 
منبع: سبزینه