چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟

 جهت اخذ ویزای ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت ckgs ایتالیا اقدام نمود. سپس بایستی نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا و درج اطلاعات شخصی و نوع ویزای درخواستی اقدام نمود. در نهایت متقاضی می بایست در زمان تعیین شده جهت ارائه مدارک مورد نیاز و انگشت نگاری به شرکت کاکس اند کینگز تهران در گالریا سنتر ولنجک مراجعه نماید.

 
هر گونه خطا در روند و مراحل اخذ ویزای ایتالیا منجر به ریجکت ویزای ایتالیا خواهد شد، لذا توصیه می شود پیش از اقدام جهت اخذ ویزا ایتالیا از مشاوره کارشناسان مجرب آژانس سبزینه بهره مند شوید.
 
 
نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای ایتالیا به شرح ذیل می باشد:
 
ابتدا درخواست وقت سفارت ایتالیا در سایت ckgs ایران ایجاد می شود، و وقت مراجعه حضوری به این دفتر معین می شود.
 
پس از ارائه مدارک به دفتر ckgs تهران و انجام انگشت نگاری، مدارک متقاضی بررسی شده و پس از 2 الی 3 هفته نتیجه و جواب ویزای ایتالیا مشخص خواهد شد.
 
سپس بایستی جهت تحویل گذرنامه به همراه برچسب ویزا به شرکت ckgs گلوریا در ولنجک مراجعه نمود.
 
بروز هر گونه خطا در فرایند اخذ ویزای ایتالیا منجر به ریجکت شدن درخواست ویزای ایتالیا خواهد شد. لذا توصیه می شود پیش از اقدام جهت اخذ ویزا ایتالیا از مشاوره کارشناسان مجرب آژانس سبزینه بهره مند شوید.
 
 
مدت زمان بررسی و تایید ویزای ایتالیا
مدت زمان بررسی و تایید ویزای ایتالیا از زمان درخواست وقت سفارت ایتالیا تا زمان اعلام نتیجه ویزای ایتالیا حدود 1 تا 1 ماه و نیم خواهد بود. مدت بررسی مدارک در شرکت ckgs تهران از زمان انگشت نگاری تا زمان اعلام جواب ویزا ایتالیا حدود 2 الی 3 هفته زمان خواهد برد. البته مدت زمان وقت دهی ckgs برای انگشت نگاری و مدت زمان بررسی مدارک در این دفتر بستگی به میزان شلوغی و تقاضا خواهد داشت، و نمی توان زمان دقیقی را اعلام نمود.
 
بررسی ریجکت شدن ویزای ایتالیا
همه ریجکتی ها به این علت می باشد که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:
 
عدم ارائه برنامه سفر دقیق و واضح
 
عدم ارائه واچر رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در طول سفر
 
عدم ارائه مدارک مالی قدرتمند (تمکن مالی و گردش حساب) جها اثبات توانایی تأمین هزینه های سفر
 
عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (پیوندهای خانوادگی، گواهی اشتغال به کار، آگهی تأسیس، سند ملکی یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد.)
 
ارائه گذرنامه آسیب دیده یا مخدوش
 
سابقه سفر ضعیف (تراول هیستوری)
 
عدم ارائه رزرو بلیط هواپیما
 
ارائه مدارک جعلی
 
 
پس از اعلام ریجکتی ویزا ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به آگاهی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای ایتالیا در برگه ای به نام برگه ریجکتی در روز تحویل گذرنامه به متقاضی تحویل داده می شود. پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا به زبان انگلیسی با فرم و محتوای استاندارد اقدام نمود. اطلاعات ذیل پیش از آغاز متن بایستی در آغاز نامه درج شوند:
 
نام و نام خانوادگی
 
تاریخ تولد و محل تولد
 
شماره گذرنامه
 
آدرس پستی
 
ایمیل
 
تاریخ ریجکتی ویزای ایتالیا
 
علت ریجکت شدن ویزای ایتالیا (که در نامه ریجکتی درج شده است)
 
مدت زمان اعتبار ویزای ایتالیا
مدت زمان اعتبار ویزای ایتالیا به طور معمول برای همه ملیت های جهان 6 ماهه و مدت مجاز اقامت 90 روزه می باشد. با توجه به جریانات و تحولات اخیر در کشور ایران، در حال حاضر مدت اعتبار ویزای ایتالیا برای ایرانیان معمولاً بین 3 هفته تا 5 هفته و مدت مجاز اقامت بین 10 تا 30 روز صادر می گردد. مدت اعتبار به معنی visa validity ، و مدت مجاز اقامت به معنی duration of stay می باشد. به عنوان مثال چنانچه اعتبار ویزا 6 ماهه و مدت اقامت 90 روزه باشد، به این معنی است که مسافر می تواند در یک بازه زمانی 6 ماهه به خاک ایتالیا ورود کرده و به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد.
 
 منبع: سبزینه