چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

 اگر قصد گرفتن وقت سفارت ايتاليا را داريد و مي خواهيد مستقيما به خود سفارت ايتاليا مراجعه نماييد براي گرفتن وقت سفارت به سايت https://prenotaonline.esteri.it مراجعه نماييد. در صورت ديگر مي توانيد وقت سفارت ايتاليا را از طريق شرکت Cox and Kings با مراجعه به سايت  www.ckgsir.com بگيريد و اگر وقت و حوصله کافي براي اين کار را نداريد يا متقاضي وقت فوري سفارت هستيد مي توانيد از طريق شرکت کنپارس تراول اقدام نماييد. مشاورين کنپارس تراول شما را در اين امر راهنمايي مي کنند و در تکميل مدارک لازم براي ويزاي ايتاليا به شما کمک مي کنند.

 
مراحل گرفتن وقت سفارت ايتاليا
گرفتن وقت سفارت ايتاليا داراي چندين مرحله است. اول از همه، بايد ببينيد که آيا شما شرايط لازم براي اخذ ويزاي ايتاليا را داريد يا خير. در صورت داشتن شرايط لازم، قدم بعدي بررسي نوع ويزاي درخواستي شما است ، براي چه امري قصد سفر به ايتاليا را داريد و قصد درخواست چه نوع ويزايي را داريد. مرحله بعدي، شما بايستي وارد وبسايت سفارت ايتاليا يا شرکت کاکس اند کينگز گلوبال سرويس شويد و حساب کاربري خود را ايجاد نماييد و اطلاعات لازم بر اساس پاسپورت و محل سکونتتان را وارد نماييد و در نهايت وقت سفارت خود را ثبت نماييد. توجه داشته باشيد در صورتي که با اعضاي خانواده خود قصد سفر داريد بايستي وقت سفارت را به صورت خانوادگي يا براي افراد بالاي 18 سال جداگانه اخذ نماييد. گرفتن وقت سفارت ايتاليا از طريق وبسايت سفارت کمي سخت است و نياز به سرعت عمل بالا دارد زيرا وقت سفارت تنها در يک روز در ماه و در زمان مشخصي در سايت سفارت باز مي شود و شما بايد در کمتر از مدت زمان سي ثانيه وقت سفارت خود را اخذ نماييد.
 
مدارک مورد نياز وقت سفارت ايتاليا در تهران
مدارکي بايد براي گرفتن وقت سفارت ايتاليا در تهران آماده داشته باشيد، شامل موارد زير مي شود:
-    داشتن اسکن پاسپورت
-    دانستن نوع ويزاي درخواستي، تاريخ سفر و مدت زمان اقامت
-    اطلاعاتي مانند آدرس محل سکونت به همراه کد پستي، شماره تلفن همراه و ايميل
 
توجه داشته باشيد که اطلاعاتي مانند شماره پاسپورت، نام متقاضي ويزا، تاريخ تولد، ايميل و شماره موبايل را به طور دقيق وارد نماييد زيرا امکان تغيير آن بعد از ثبت نهايي وجود ندارد و اگر مغايرتي با يکي از مدارک شما داشته باشد  مدارک شما را قبول نمي کنند. نکته مهم ديگري که بايد به آن توجه کنيد اين است که با هر شماره موبايل و آدرس ايميل تنها هر دو ماه يک بار مي توانيد وقت سفارت بگيريد و هر يک از اعضاي خانواده شما بايستي به طور جداگانه براي وقت سفارت اقدام کنند و بدون داشتن وقت سفارت امکان مراجعه به سفارت يا دفتر کارگزاري وجود ندارد. 
 
در تاريخ و زمان قيد شده در وقت سفارت بايستي مدارک لازم را جهت درخواست ويزاي توريستي شينگن هنگام مراجعه به سفارت يا دفتر CKGSIR با خود همراه داشته باشيد، که اين مدارک شامل موارد زير مي شوند:
-    فرم درخواست ويزا تکميل شده سفارت ايتاليا به زبان انگليسي (توجه داشته باشيد که اين فرم را بايد حتما به زبان انگليسي به صورت دقيق و مطابق با پاسپورت خود تکميل نماييد)
-    داشتن مدارک سفر معتبر مانند رزرو بليط رفت و برگشت، رزرو هتل (که بايستي حداقل سفر اول متقاضي را پوشش بدهد)، بيمه مسافرتي و برنامه سفر 
-    پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه هنگام تاريخ سفر با حداقل دو برگه سفيد به همراه اصل پاسپورت هاي قبلي و کپي از صفحات مشخصات، ويزاهاي صادر شده (ويزا هاي شينگن، انگستان و ايالات متحده) و کشور هايي که سفر کرده ايد.
-    دو قطعه عکس تمام رخ جديد 3.5 در 4 رنگي زمينه سفيد بدون روتوش. به اين نوع عکس عکس بيومتريک مي گويند که مي توانيد در شرکت CKGSIR عکس بيومتريک خود را تهيه نماييد که هزينه آن براي دو قطعه عکس 5 يورو مي شود.
-    اصل و ترجمه سند ازدواج، شناسنامه، کارت ملي (توجه داشته باشيد که ترجمه مدارک بايد به صورت ترجمه رسمي به زبان مورد تأييد سفارت ايتاليا يعني ايتاليايي يا انگليسي باشد.)
-    بيمه مسافرتي با سقف پوشش سي هزار تا پنجاه هزار يورو
-    اصل و ترجمه سند ملکي و دارايي ها
-    اصل و ترجمه گواهي اشتغال به کار يا تحصيل، فيش حقوقي، بيمه تأمين اجتماعي
-    نامه انگليسي تمکن مالي که مي توانيد آن را از بانک خود درخواست کنيد. 
-    پرينت ريز حساب جاري مربوط به سه ماهه اخير به همراه مهر و امضاي بانک 
-    پرينت سپرده بانکي به همراه ترجمه آن و ذکر موجودي به يورو به همراه امضاي بانک
-    ارائه نسخه امضا شده چک ليست مدارک به زبان انگليسي 
-    پرداخت نقدي هزينه ويزا به يورو
 
در بسياري از موارد به دليل ناقص بودن مدارک، امکان رد شدن ويزاي شما وجود دارد، زيرا افسري که پرونده شما را بررسي مي کند مي خواهد که مطمئن شود شما قصد ماندن در کشور ايتاليا را نداريد و به کشور خود باز مي گرديد بنابراين بايد مدارک قانع کننده اي را ارائه دهيد. سفر هاي قبلي شما براي افسر امور ويزا مهم است زيرا نشان مي دهد که شما به خيلي از کشور ها سفر کرده ايد و در نهايت به کشور خود بازگشتيد. بهترين حالت اين است که براي تکميل کردن مدارک مورد نياز سفارت ايتاليا بهتر است که آن را با کمک مشاورين مجرب کنپارس انجام دهيد تا مطمئن شويد که مدارک شما کامل است.