چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

 اگر قصد گرفتن وقت سفارت ایتالیا را دارید و می خواهید مستقیما به خود سفارت ایتالیا مراجعه نمایید برای گرفتن وقت سفارت به سایت https://prenotaonline.esteri.it مراجعه نمایید. در صورت دیگر می توانید وقت سفارت ایتالیا را از طریق شرکت Cox and Kings با مراجعه به سایت  www.ckgsir.com بگیرید و اگر وقت و حوصله کافی برای این کار را ندارید یا متقاضی وقت فوری سفارت هستید می توانید از طریق شرکت کنپارس تراول اقدام نمایید. مشاورین کنپارس تراول شما را در این امر راهنمایی می کنند و در تکمیل مدارک لازم برای ویزای ایتالیا به شما کمک می کنند.

 
گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارای چندین مرحله است. اول از همه، باید ببینید که آیا شما شرایط لازم برای اخذ ویزای ایتالیا را دارید یا خیر. در صورت داشتن شرایط لازم، قدم بعدی بررسی نوع ویزای درخواستی شما است ، برای چه امری قصد سفر به ایتالیا را دارید و قصد درخواست چه نوع ویزایی را دارید. مرحله بعدی، شما بایستی وارد وبسایت سفارت ایتالیا یا شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس شوید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید و اطلاعات لازم بر اساس پاسپورت و محل سکونتتان را وارد نمایید و در نهایت وقت سفارت خود را ثبت نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که با اعضای خانواده خود قصد سفر دارید بایستی وقت سفارت را به صورت خانوادگی یا برای افراد بالای 18 سال جداگانه اخذ نمایید. گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق وبسایت سفارت کمی سخت است و نیاز به سرعت عمل بالا دارد زیرا وقت سفارت تنها در یک روز در ماه و در زمان مشخصی در سایت سفارت باز می شود و شما باید در کمتر از مدت زمان سی ثانیه وقت سفارت خود را اخذ نمایید.
 
مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا در تهران
مدارکی باید برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در تهران آماده داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:
-    داشتن اسکن پاسپورت
-    دانستن نوع ویزای درخواستی، تاریخ سفر و مدت زمان اقامت
-    اطلاعاتی مانند آدرس محل سکونت به همراه کد پستی، شماره تلفن همراه و ایمیل
 
توجه داشته باشید که اطلاعاتی مانند شماره پاسپورت، نام متقاضی ویزا، تاریخ تولد، ایمیل و شماره موبایل را به طور دقیق وارد نمایید زیرا امکان تغییر آن بعد از ثبت نهایی وجود ندارد و اگر مغایرتی با یکی از مدارک شما داشته باشد  مدارک شما را قبول نمی کنند. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که با هر شماره موبایل و آدرس ایمیل تنها هر دو ماه یک بار می توانید وقت سفارت بگیرید و هر یک از اعضای خانواده شما بایستی به طور جداگانه برای وقت سفارت اقدام کنند و بدون داشتن وقت سفارت امکان مراجعه به سفارت یا دفتر کارگزاری وجود ندارد. 
 
در تاریخ و زمان قید شده در وقت سفارت بایستی مدارک لازم را جهت درخواست ویزای توریستی شینگن هنگام مراجعه به سفارت یا دفتر CKGSIR با خود همراه داشته باشید، که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:
-    فرم درخواست ویزا تکمیل شده سفارت ایتالیا به زبان انگلیسی (توجه داشته باشید که این فرم را باید حتما به زبان انگلیسی به صورت دقیق و مطابق با پاسپورت خود تکمیل نمایید)
-    داشتن مدارک سفر معتبر مانند رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل (که بایستی حداقل سفر اول متقاضی را پوشش بدهد)، بیمه مسافرتی و برنامه سفر 
-    پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه هنگام تاریخ سفر با حداقل دو برگه سفید به همراه اصل پاسپورت های قبلی و کپی از صفحات مشخصات، ویزاهای صادر شده (ویزا های شینگن، انگستان و ایالات متحده) و کشور هایی که سفر کرده اید.
-    دو قطعه عکس تمام رخ جدید 3.5 در 4 رنگی زمینه سفید بدون روتوش. به این نوع عکس عکس بیومتریک می گویند که می توانید در شرکت CKGSIR عکس بیومتریک خود را تهیه نمایید که هزینه آن برای دو قطعه عکس 5 یورو می شود.
-    اصل و ترجمه سند ازدواج، شناسنامه، کارت ملی (توجه داشته باشید که ترجمه مدارک باید به صورت ترجمه رسمی به زبان مورد تأیید سفارت ایتالیا یعنی ایتالیایی یا انگلیسی باشد.)
-    بیمه مسافرتی با سقف پوشش سی هزار تا پنجاه هزار یورو
-    اصل و ترجمه سند ملکی و دارایی ها
-    اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار یا تحصیل، فیش حقوقی، بیمه تأمین اجتماعی
-    نامه انگلیسی تمکن مالی که می توانید آن را از بانک خود درخواست کنید. 
-    پرینت ریز حساب جاری مربوط به سه ماهه اخیر به همراه مهر و امضای بانک 
-    پرینت سپرده بانکی به همراه ترجمه آن و ذکر موجودی به یورو به همراه امضای بانک
-    ارائه نسخه امضا شده چک لیست مدارک به زبان انگلیسی 
-    پرداخت نقدی هزینه ویزا به یورو
 
در بسیاری از موارد به دلیل ناقص بودن مدارک، امکان رد شدن ویزای شما وجود دارد، زیرا افسری که پرونده شما را بررسی می کند می خواهد که مطمئن شود شما قصد ماندن در کشور ایتالیا را ندارید و به کشور خود باز می گردید بنابراین باید مدارک قانع کننده ای را ارائه دهید. سفر های قبلی شما برای افسر امور ویزا مهم است زیرا نشان می دهد که شما به خیلی از کشور ها سفر کرده اید و در نهایت به کشور خود بازگشتید. بهترین حالت این است که برای تکمیل کردن مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا بهتر است که آن را با کمک مشاورین مجرب کنپارس انجام دهید تا مطمئن شوید که مدارک شما کامل است.