مراحل دریافت ویزای کانادا به چه صورت است؟

مراحل دریافت ویزای کانادا به صورت آنلاین از ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا یا به صورت مراجعه حضوری به سفارت آغاز می شود. پر کردن فرم ویزای کانادا دومین قدمی است که پس از ثبت نام از طریق وب سایت یا مراجعه حضوری به سفارت کانادا باید انجام شود. نحوه پر کردن فرم ویزای کانادا و اسکن آن طبق استانداردهای سفارت کانادا باید به صورتی باشد که درصد ریجکت شدن ویزای کانادا را کاهش دهد. کوچک ترین تناقض بین اطلاعات فرم ویزا کانادا و مدارک متقاضی منجر به ریجکت شدن ویزای کانادا توسط افسر سفارت کانادا می شود. کارشناسان ما با بررسی مدارک متقاضی، ارائه دستورالعمل نحوه تهیه مدارک و تکمیل فرم ویزا کانادا جهت اخذ ویزای کانادا اقدام می نمایند.
 
هزینه ویزای کانادا در قدم سوم قرار دارد، و هزینه های مربوطه بایستی به صورت آنلاین در پرتال سفارت کانادا یا مراجعه به سفارت کانادا پرداخت شود. پس از گذراندن این مراحل، نامه تاییدیه درخواست که حاوی شماره پیگیری است و نامه انگشت نگاری برای متقاضی ویزای کانادا ارسال می شود. مراحل ویزای کانادا را می توان توسط این کد رهگیری در وب سایت سفارت کانادا قدم به قدم رصد کرد.
 
وقت سفارت کانادا در مرحله چهارم قرار دارد، و زمانی که فرا می رسد متقاضی بایستی به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای همسایه ، مانند سفارت کانادا در انکارا ، مراجعه کند و مدارک لازم برای ویزای کانادا را ( که توسط دارالترجمه های همکار و معتبر آژانس سبزینه به زبان انگلیسی ترجمه شده است ) به سفارت تحویل دهد. پس از ارائه مدارک در سفارت کانادا از متقاضی انگشت نگاری و مصاحبه می شود، و ایشان می بایستی تا زمان اعلام شدن نتیجه ویزای کانادا منتظر بماند. مدارک ویزای کانادا بایستی با دقت تهیه شود، و هیچ کاستی و نقص مدارک وجود نداشته باشد. توصیه می شود به دلیل کاهش درصد ریجکتی ویزای کانادا مدارک توسط دستورالعمل آژانس هواپیمایی سبزینه تهیه شود.
 
پیکاپ ویزا ( تحویل پاسپورت از سفارت کانادا ) در آخرین مرحله قرار دارد، و متقاضی می تواند از دو طریق مراجعه حضوری به سفارت کانادا یا از طریق خدمات پیکاپ ویزا توسط آژانس هواپیمایی ، پاسپورت خود را به همراه ویزای کانادا از سفارت کانادا پیکاپ کند، که این روش مقرون به صرفه است.
 
خدمات آژانس سبزینه جهت اخذ ویزای کانادا شامل بررسی مدارک متقاضی، ارائه دستورالعمل تهیه مدارک لازم ، ثبت نام و پرداخت آنلاین وقت سفارت کانادا ، ترجمه مدارک ، بررسی مجدد مدارک جهت رفع نواقص و کاستی های احتمالی، ارائه توصیه های لازم و بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت جهت مصاحبه و انگشت نگاری ، رصد کردن و پیگیری جواب ویزای کانادا در سفارت ، و در نهایت پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا ، استانبول ، تفلیس و دبی می باشد.
 
شرایط اخذ ویزای کانادا چیست؟
شرایط اخذ ویزای کانادا در واقع به معنی شرایط شخص ( سن و تأهل )، سابقه سفر ( سفر به کشورهای غیر شینگن و تعداد ویزای شینگن ) و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا است. در صورتی که شرایط شخص مناسب و مدارک کامل و بی نقص باشد، اخذ ویزای کانادا تضمینی می شود. 
 
منبع: سبزینه